ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ ΤΡΟΠΙΚΩΝ ΨΑΡΙΩΝ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ
Επιλέξτε ένα η περισσότερα κριτήρια από τα πιο κάτω :
ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ
Abramites eques
Abramites hypselonotus
Aequidens pulcher
Ameca splendens
Amphilophus citrinellus
Anabas testudineus
Anableps anableps
Ancistrus dolichopterus
Anomalochromis thomasi
Anostomus anostomus
Anostomus ternetzi
Aphanius dispar dispar
Aphanius fasciatus
Aphanius iberus
Aphyocharax alburnus
Aphyocharax anisitsi
Aphyolebias peruensis
Aphyosemion ahli
Aphyosemion australe
Aphyosemion bitaeniatum
Aphyosemion bivittatum
Aphyosemion bualanum
Aphyosemion christyi
Aphyosemion cognatum
Aphyosemion elegans
Aphyosemion exiguum
Aphyosemion lujae
Apistogramma agassizii
Apistogramma borellii
Apistogramma nijsseni
Aplocheilichthys camerunensis
Aplocheilichthys normani
Aplocheilichthys spilauchen
Aplocheilus blockii
Aplocheilus lineatus
Aplocheilus panchax panchax
Apteronotus albifrons
Archocentrus nigrofasciatus
Arnoldichthys spilopterus
Astronotus ocellatus
Aulonocara nyassae
Austrolebias bellottii
Austrolebias nigripinnis
Badis badis
Balantiocheilos melanopterus
Barbonymus schwanenfeldii
Barbus fasciolatus
Barbus holotaenia
Bedotia geayi
Belonesox belizanus
Betta pugnax
Betta splendens
Boehlkea fredcochui
Boraras maculatus
Boraras urophthalmoides
Botia hymenophysa
Botia lohachata
Botia macracanthus
Botia modesta
Botia morleti
Botia sidthimunki
Botia striata
Brachygobius nunus
Brochis splendens
Brycinus longipinnis
Caenotropus maculosus
Callopanchax occidentalis
Carassius auratus auratus
Carnegiella marthae
Carnegiella strigata
Cheirodon interruptus
Chela dadiburjori
Chela laubuca
Chilodus punctatus
Chitala chitala
Cichlasoma festivum
Cichlasoma octofasciatum
Cichlasoma portalegrense
Cichlasoma salvini
Cleithracara maronii
Colisa lalia
Copeina guttata
Copella arnoldi
Copella metae
Corydoras aeneus
Corydoras agassizii
Corydoras arcuatus
Corydoras elegans
Corydoras melanistius
Corydoras metae
Corydoras nattereri
Corydoras paleatus
Corydoras panda
Corydoras pygmaeus
Corydoras rabauti
Corydoras reticulatus
Corydoras schwartzi
Corydoras sterbai
Crenicara punctulatum
Crossocheilus siamensis
Curimatopsis macrolepis
Danio albolineatus
Danio kerri
Danio rerio
Danio rerio frankei
Devario aequipinnatus
Dicrossus filamentosus
Eigenmannia virescens
Epalzeorhynchos bicolor
Epalzeorhynchos frenatum
Epiplathys annulatus
Epiplatys bifasciatus bifasciatus
Epiplatys chevalieri
Epiplatys fasciolatus
Epiplatys sexfasciatus sexfasciatus
Erpetoichthys calabaricus
Etroplus maculatus
Farlowella gracilis
Foerschichthys flavipinnis
Fundulopanchax amieti
Fundulopanchax arnoldi
Fundulopanchax filamentosus
Fundulopanchax gardneri gardneri
Fundulopanchax gularis
Fundulopanchax ndianus
Fundulopanchax puerzli
Fundulopanchax sjostedti
Fundulus catenatus
Fundulus chrysotus
Fundulus majalis
Fundulus notatus
Fundulus nottii
Gasteropelecus levis
Geophagus brasiliensis
Geophagus pellegrini
Geophagus steindachneri
Geophagus surinamensis
Girardinus metallicus
Gnathonemus petersii
Gymnochanda filamentosa
Gymnocorymbus ternetzi
Gymnogeophagus balzanii
Gymnotus carapo
Gyrinocheilus aymonieri
Haplochromis burtoni
Helostoma temminckii
Hemichromis bimaculatus
Hemichromis fasciatus
Hemigrammus erythrozonus
Hemigrammus hyanuary
Hemigrammus ocellifer
Hemigrammus pulcher
Hyphessobrycon bifasciatus
Hyphessobrycon eos
Hyphessobrycon eques
Hyphessobrycon erythrostigma
Hyphessobrycon georgettae
Hyphessobrycon griemi
Hyphessobrycon herbertaxelrodi
Hyphessobrycon loretoensis
Hyphessobrycon pulchripinnis
Hyphessobrycon rosaceus
Hyphessobrycon sweglesi
Hypostomus plecostomus
Jordanella floridae
Julidochromis dickfeldi
Julidochromis marlieri
Krobia itanyi
Kryptolebias marmoratus
Kryptopterus bicirrhis
Kryptopterus macrocephalus
Labeotropheus fuelleborni
Labeotropheus trewavasae
Lacustricola pumilus
Laemolyta taeniata
Laetacara curviceps
Lepisosteus osseus
Leporinus frederici
Leporinus striatus
Lucania goodei
Macrognathus pancalus
Macropodus opercularis
Marosatherina ladigesi
Mastacembelus erythrotaenia
Maylandia zebra
Melanochromis auratus
Melanochromis joanjohnsonae
Microctenopoma fasciolatum
Microctenopoma nanum
Microgeophagus ramirezi
Microphis brachyurus aculeatus
Moenkhausia pittieri
Moenkhausia sanctaefilomenae
Monodactylus argenteus
Monodactylus sebae
Myxocyprinus asiaticus
Nannacara anomala
Nannochromis nudiceps
Nannostomus bifasciatus
Nannostomus eques
Nannostomus espei
Nannostomus trifasciatus
Nannostomus unifasciatus
Nimbochromis venustus
Nothobranchius melanospilus
Nothobranchius palmqvisti
Nothobranchius rachovii
Notropis hypselopterus
Oreochromis mossambicus
Oryzias melastigma
Osteoglossum ferreirai
Otocinclus affinis
Otocinclus mariae
Pangio myersi
Papyrocranus afer
Parachanna obscura
Paracheirodon axelrodi
Paracheirodon innesi
Parambassis ranga
Parotocinclus maculicauda
Pelvicachromis pulcher
Pelvicachromis subocellatus
Pelvicachromis taeniatus
Petitella georgiae
Phallichthys amates
Phallichthys amates
Phalloceros caudimaculatus
Phalloceros caudimaculatus
Phenacogrammus interruptus
Phenacogrammus interruptus
Pimelodella lateristriga
Pimelodella lateristriga
Poecilia latipinna
Poecilia latipinna
Poecilia reticulata
Poecilia reticulata
Poecilia sphenops
Poecilia sphenops
Poecilia velifera
Poecilia velifera
Pollimyrus isidori isidori
Pollimyrus isidori isidori
Polyacanthus fasciatus
Polyacanthus fasciatus
Polypterus ornatipinnis
Polypterus ornatipinnis
Pseudanos trimaculatus
Pseudanos trimaculatus
Pseudosphromenus cupanus
Pseudosphromenus cupanus
Pseudotropheus aurora
Pseudotropheus aurora
Pseudotropheus elongatus
Pseudotropheus elongatus
Pterolebias longipinnis
Pterolebias longipinnis
Pterophillum scalare
Pterophillum scalare
Puntius arulius
Puntius conchonius
Puntius everetti
Puntius nigrofasciatus
Puntius oligolepis
Puntius pentazona pentazona
Puntius phutunio
Puntius semifasciolatus
Puntius tetrazona
Puntius ticto
Puntius titteya
Pygocentrus nattereri
Rasbora cephalotaenia
Rasbora dorsiocellata
Rasbora einthovenii
Rasbora kalochroma
Rasbora pauciperforata
Rasbora taeniata
Rasbora trilineata
Rivulus agilae
Rivulus urophthalmus
Satanoperca jurupari
Scatophagus argus
Symphysodon aeq.axelrodi
Symphysodon aeq.haraldi
Symphysodon discus
Synodontis clarias
Synodontis flavitaeniatus
Synodontis nigriventris
Tanichthys albonubes
Tetraodon fluviatilis
Tetraodon mbu
Thayeria boehlkei
Thayeria obliqua
Thorichthys meeki
Tilapia mariae
Tilapia tholloni
Toxotes chatareus
Toxotes jaculatrix
Trichogaster leerii
Trichogaster microlepis
Trichopsis pumila
Trichopsis schalleri
Trigonostigma hengeli
Trigonostigma heteromorpha
Tropheus moorii
Xenomystus nigri
Xiphophorus hellerii
Xiphophorus maculatus
Xiphophorus variatus
ΕΠΙΛΟΓΗ PH :
ΑΠΟ
3.50
4.50
5.00
5.20
5.30
5.50
5.80
6.00
6.30
6.40
6.50
6.60
7.00
7.20
7.50
8.00
ΕΩΣ
5.70
6.00
6.50
6.60
6.70
6.80
7.00
7.10
7.20
7.30
7.50
7.60
7.70
7.80
8.00
8.20
8.40
8.50
9.00
ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΝΩΝΥΜΟΥ-ΑΛΛΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ
Abramites eques
Acanthophthalmus myersi
Aequidens curviceps, Flag acara
Aequidens itanyi, Dolphin cichlid
Aequidens maronii, Keyhole cichlid
Aequidens portalegrensis
African knifefish
African moony
Agassiz-s dwarf cichlid
Alestes longipinnis, Longfin tetra
Anostomus taeniatus
Anostomus ternetzi
Anostomus trimaculatus, Threespot headstander
Aphanius dispar dispar
Aphanius fasciatus
Aphyocharax rubripinnis, Bloodfin tetra
Aphyosemion ahli
Aphyosemion amieti, Amiet-s Lyretail
Aphyosemion arnoldi, Arnold-s killi
Aphyosemion bualanum
Aphyosemion filamentosum, Plumed lyretail
Aphyosemion gardneri, Blue lyretail
Aphyosemion gulare, Gulare
Aphyosemion lujae
Aphyosemion multicolor, Two/striped Aphyosemion
Aphyosemion ndianum
Aphyosemion puerzli
Aphyosemion sjostedti, Blue gularis
Apistogramma nijsseni
Apistogramma ramirezi, Papiliochromis ramirezi
Aplocheilichthys flavipinnis
Aplocheilichthys macrophthalmus, Cameroon lampeye
Aplocheilichthys pumilus, Tanganyika lampeye
Badis
Balantiocheilus melanopterus, Tricolor sharkminno
Banded archerfish
Banded jewelfish
Banded knifefish
Banded lampeye
Barbus arulius, Arulius barb
Barbus bariloides, African banded barb
Barbus conchonius, Rosy barb
Barbus everetti, Clown barb
Barbus nigrofasciatus, Black ruby barb
Barbus oligolepis, Checkered barb
Barbus pentazona p., Fiveband barb
Barbus phutunio, Spottedsail barb
Barbus schwanenfeldii, Tinfoil barb
Barbus semifasciolatus, Chinese barb
Barbus tetrazona, Sumatra barb
Barbus ticto, Ticto barb
Barbus titteya, Cherry barb
Barred pencilfish
Black arawana
Black ghost
Black molly
Black neon tetra
Black tetra
Blackline penguinfish
Blackstripe topminnow
Blackwing hatchetfish
Bleeding heart tetra
Blotched upsidedown catfish
Blue acara
Blue corydoras
Blue discus
Blue mbuna
Blue panchax
Bluefin killifish
Bluefin notho
Bluespotted corydoras
Botia horae, Skunk botia
Botia macracantha, Clown loach
Brachydanio albolineatus, Pearl danio
Brachydanio kerri, Blue danio
Brachydanio rerio, Zebra danio
Brachygobius nunus
Brilliant rasbora
Brochis caeruleus, Emerald catfish
Bronze corydoras
Brown discus
Bushymouth catfish
Butterfly splitfin
Caenotropus maculosus
Calamoichthys calabaricus, Reedfish
Chanda ranga, Indian glassy fish
Channa obscura, Snakehead
Cheirodon axelrodi, Cardinal tetra
Chinese algae eater, CAE
Chinese sucker
Christy-s Lyretail
Cichlasoma biocellatum, Jack Dempsey
Cichlasoma citrinellum, Midas cichlid
Cichlasoma festivum
Cichlasoma meeki, Firemouth cichlid
Cichlasoma nigrofasciatus, Convict cichlid
Climbing perch
Clown rasbora
Cochu-s blue tetra
Colisa fasciata, Banded gourami
Copella metae
Corydoras agassizi
Corydoras sterbai
Crenicara filamentosa, Chessboard cichlid
Crenicara punctulata, Checkerboard cichlid
Ctenopoma fasciolatum, Banded ctenopoma
Ctenopoma nanum, Dwarf ctenopoma
Cynolebias bellottii, Argentine pearlfish
Cynolebias nigripinnis, Blackfin pearlfish
Cyprinus rerio, Brachydanio rerio frankei
Dadio
Danio aequipinnatus, Giant danio
Dawn tetra
Dusky millions fish
Dwarf botia
Dwarf gourami
Elegant corydoras
Elegant killi
Elongate mbuna
Emperor cichlid
Epiplathys annulatus
Epiplatys bifasciatus bifasciatus
Epiplatys chevalieri
Epiplatys fasciolatus
Eyespot rasbora
False rummynose tetra
Farlowella gracilis
Fire eel
Flagfish
Fresh water puffer fish
Freshwater angelfish
Fundulus notti, Bayou topminnow
Garnet tetra
Geophagus balzanii, Argentine humphead
Geophagus hondae, Redhump eartheater
Geophagus jurupari, Demon eartheater
Glass catfish
Glass knifefish
Glowlight tetra
Gnathonemus petersi, Elephantnose fish
Golden otocinclus
Golden topminnow
Goldencrown tetra
Goldeneye cichlid
Goldfish
Goldspotted tetra
Green panchax
Green pufferfish
Gymnochanda filamentosa
Haplochromis burtoni
Haplochromis venustus
Head and taillight tetra
Helostoma temmincki, Kissing gourami
Hemigrammus hyanuari, January tetra
Hyphessobrycon callistus
Hyphessobrycon georgettae
Indian glass barb
Jewelfish
Julidochromis dickfeldi
Julidochromis marlieri
Labeo bicolor, Redtail sharkminnow
Labeo frenatus, Rainbow sharkminnow
Largescale archerfish
Largescale foureyes
Lebistes reticulatus, Guppy
Lemon tetra
Lepidosteus crassus, Longnose gar
Leporinus striatus
Longfin killy
Loreto tetra
Lyretail panchax
Macropodus cupanus, Spiketail paradisefish
Marbled hatchetfish
Marbled headstander
Marcusenius isidori, Elephant fish
Masked corydoras
Mastacembelus pancalus,
Megalomphodus sweglesi, Red phantom tetra
Melanochromis exasperatus, Pearl of Likoma
Merry widow livebearer
Metallic livebearer
Micralestes interruptus, Congo tetra
Microphis smithi
Moenkhausia pittieri
Moonlight gourami
Nannochromis nudiceps
Neon tetra
Niger tetra
Norman-s lampeye
Northern studfish
Nothobranchius melanospilus
Nothobranchius palmqvisti
Notopterus afer, Reticulate knifefish
Notopterus chitala, Clown knifefish
Orange chromide
Orangestriped squeaker
Ornate bichir
Oryzias melastigma
Oscar
Otocinclus maculicauda
Otocinclus mariae
Panda corydoras
Paradise fish
Pearl cichlid
Pearl gourami
Pelmatochromis thomasi
Pelvicachromis subocellatus
Pelvicachromis taeniatus
Penang betta
Penguinfish
Peppered corydoras
Pimelodella lateristriga
Poecilobrycon eques, Brown pencilfish
Poecilobrycon unifasciatus, Oneline pencilfish
Pseudotropheus auratus, Golden mbuna
Pseudotropheus aurora
Pseudotropheus zebra, Zebra mbuna
Pterolebias peruensis, Peruvian longfin
Puntius holotaenia, Spotscale barb
Pygmy corydoras
Rainbow krib
Rasbora cephalotaenia
Rasbora hengeli, Glowlight rasbora
Rasbora heteromorpha, Harlequin rasbora
Rasbora maculata, Dwarf rasbora
Rasbora taeniata
Rasbora urophthalma, Least rasbora
Red discus
Red/Tailed Silverside
Redeye tetra
Redspot panchax
Redspotted tetra
Redstripe rasbora
Redstriped eartheater
Redtail botia
Reticulate loach, yoyo loach
Reticulated corydoras
Rivulus agilae
Rivulus marmoratus, Mangrove rivulus
Rivulus urophthalmus
Roloffia occidentalis, Golden pheasant panchax
Rosy tetra
Rust corydoras
Sail/fin molly
Sailfin molly
Sailfin shiner
Sarotherodon mossambicus, Mozambique tilapia
Schwartz-s catfish
Scrapermouth mbuna
Serrasalmus nattereri, Red belly piranha
Shinyscaled curimata
Siamese algae eater, Epalzeorhynchus siamensis
Siamese fighting fish
Silver hatchetfish
Silver moony
Sixbar panchax
Skunk corydoras
Southern platyfish
Spanish toothcarp
Splash tetra
Spotted headstander
Spotted scat
Spotted tilapia
Striped glass catfish
Striped headstander
Striped killifish
Striped panchax
Suckermouth catfish
Synodontis clarias
Telmatherina ladigesi, Celebes rainbowfish
Three/lined rasbora
Threespot leporinus
Threestripe gourami
Threestripe pencilfish
Tiger loach
Tilapia tholloni
Top minnow
Trichopsis pumilus, Pygmy gourami
Tropheus moorei, Blunthead cichlid
Twostripe lyretail
Umbrella cichlid
Uruguay tetra
Variable platyfish
White cloud mountain minnow
Whiteside pencilfish
Xiphophorus helleri, Green swordtail
Yellow belly cichlid
Yellow tetra
Yellowhump eartheater
Zebra loach
ΕΠΙΛΟΓΗ GH :
ΑΠΟ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
15
18
ΕΩΣ
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
25
30
ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ
Ανσίστρους
Απιστόγραμμα
Αρλεκίνος
Ασημένιος καρχαρίας
Γατόψαρο (κόρυ-κορυντόρας)
Γεωφάγος
Γκάπυ
Γκουράμι
Γλείφτης
Δίσκος
Ζέβρα
Ινδιανάκι
Καρδινάλιος
Κίλλι-φις
Κις-Γκουράμι
Κλόουν - Μπότια
Κλόουν yoyo - Μπότια
Κριμπένσις
Μαχαιρόψαρο
Μόλλυ
Μονοδάκτυλος
Μονομάχος
Μπάρμπους
Μπότια
Νέον
Ξιφοφόρος
Όσκαρ
Οτόκυκλος, Ότο
Περλ-Γκουράμι
Πιγκουίνος
Πιράνχα, Πιράνια
Πλάτυ
Ραμιρέζι
Ροδόστομος
ΣΑΕ
Σκαλάρι, Αγγελόψαρο
Σκατοφάγος
Συνοδόντης
Συνοδόντης - Αναποδο γατόψαρο
Τιγράκι
Τοξότες
Χήρα
Χρυσόψαρο
ΕΠΙΛΟΓΗ KH :
ΑΠΟ
1
2
3
4
5
6
7
8
ΕΩΣ
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ
Amazon river
Amazon river, Guyana
Amazon river, Thailand
Amazon river, Venezuela
Argentina
Asia
Birmania
Birmania, Thailand
Bolivia, Brazil
Borneo, Thailand
Brazil
Brazil, Amazon river
Brazil, Guyana
Camerun
Camerun, Congo
Camerun, Gabon
Camerun, Lagos
Camerun, Nigeria
Celebes
Central Africa
Central America
Central America, South America
Ciad, Nile river
Cina
Cina, Corea, Taiwan, Vietnam
Cina, Japan
Colombia
Congo
Congo, Camerun
Congo, Gabon
Congo, Niger
Congo, Tunba
Cuba
East Africa
East Africa, Niger
East Brazil
East Brazil.
Equador, Peru
Florida
Florida, Mexico
Foci Mediterranean
Gabon
Gambia, Congo
Ghana, Nigeria, Camerun
Guatemala
Guatemala, La Plata
Guatemala, Mexico
Guinea, Camerun
Guinea, Nigeria
Guinea, Sierra Leone, Liberia
Guyana
Guyana, Amazon river
Guyana, Surinam, Loreto
India
India, Malacca, Thailand, Australia
India, Pakistan, Persia, Somalia, Mediterranean
India, Sri Lanca
India, Sri Lanca, Birmania
India, Sri Lanca, Malacca, Sumatra
India, Sri Lanca, Philippines, Malesia
India, Thailand
Indo-Pacific
Indonesia
Lagos, Niger
Loreto, Yacu, Amazon river
Madagascar
Malacca
Malacca, Thailand, Malesia
Malacca, Vietnam, Thailand
Malawi
Malesia, Singapore, Sumatra
Malesia, Sonda islands
Mexico
Mexico, Guatemala, Honduras
Mexico, Venezuela
Mississippi
Mozambique
Nicaragua
Niger
Niger, Camerun
Niger, Congo
Niger, Dahomey
Nigeria
Nigeria, Camerun
Nigeria, Congo
Nile river
Nile river, Senegal, Niger, Gambia
Nile river, Zambesi
North America
Pakistan
Paraguay
Paraguay, Rio Negro
Penang
Peru
Rio La Plata
Rio Magdalena
Rio Magdalena, Mato grosso
Rio Meta, Loreto, Peru
Rio Negro, Rio Orinoco
Rio negro, South America
Senegal, Congo
Senegal, Niger
Sierra Leone
Sierra Leone, Congo
Singapore, Borneo
South Africa
South America
South America, Brazil, Bolivia
South America, Central America
South east Asia
South east Brazil
South west India
South-west Brazil
Spain, Africa
Sri Lanca
Sumatra
Sumatra, Borneo
Sumatra, Borneo, Malesia
Sumatra, Malacca
Sumatra, Malesia
Sumatra, Singapore, Malacca
Surinam
Surinam, East Guyana
Tanganica
Tanganica, Seichelles
Tanganika, Kenia
Thailand
Thailand, Borneo
Thailand, Cambogia
Thailand, Malacca, Sonda
Thailand, Malesia
Thailand, Malesia, Sonda
Thailand, Sumatra
Thailand, Sumatra, Malacca
Thailand, Vietnam
Thailand, Vietnam, Sumatra
Uruguay
Uruguay, Paraguay
USA
Venezuela
Venezuela, Amazon river
Venezuela, Bolivia
Venezuela, Panama, Colombia, Trinidad
Venezuela, Peru, Rio Negro
Victoria, Malawi
West Africa
West Guyana
West Guyana, Amazon river
Zaire
ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΓΕΘΟΥΣ :
ΑΠΟ
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
20
22
23
25
28
30
35
36
37
40
45
50
60
70
100
ΕΩΣ
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
20
22
23
25
28
30
35
36
37
40
45
50
60
70
100
ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ
Alestiidae
Alestiidae, Characiformes
Ambassidae
Anabantidae , perciformes
Anabantidae, Perciformes
Anabantoidei, Belontiidae
Anabantoidei, Osphronemidae, Macropodusinae
Anablepidae, Cyprinodontiformes
Anostomidae, Characiformes
Anostomidae, Characiformes
Apteronotidae
Bedotiinae
Callicthyidae
Catostomidae, Myxocyprininae
Channidae, Perciformes
Characidae
Characidae
Characidae, Characiformes
Characidae, Incertae
Characiformes, Anostomidae
Characiformes, Lebiasinidae
Characins
Characins, Characiformes
Characins, Lebiasinidae
Cichlidae
Cichlidae, Cichlasomatinae
Cichlidae, Cichlasomatinae, Perciformes, Actinopt
Cichlidae, Geophaginae
Cichlidae, geophaginae, perciformes
Cichlidae, perciformes
Cichlidae, Perciformes, Percoidei
Cichlidae, Pseudocrenilabrinae
Cichlidae, Pseudocrenilabrinae, Perciformes
Cichlidae. Perciformes, Actinopterygii
Cobitidae (Loaches), Cobitinae
Curimatidae
Cyprinidae
Cyprinidae, Barbonymus
Cyprinidae, Cypriniformes
Cyprinidae, Cypriniformes
Cyprinidae, Cypriniformes, Actinopterygii
Cyprinidae, Cyprininae
Cyprinidae, Rasborinae
Cypriniformes, Cyprinidae
Cypriniformes, Cyprinidae, Carassius auratus aura
Cypriniformes, Cyprinoidei, Cobitidae, Botiinae
Cyprinodontidae
Gasteropelecidae
Goodeidae, Cyprinodontiformes
Gymnotidae, Gymnotiformes
Gyrinocheilidae, Cypriniformes
Helostomatidae
Heptapteridae, Siluriformes
Killifish, Aplocheilinae
Killifish, Aplocheilinae, Cyprinodontiformes
Killifish, Rivulinae
Loricariidae
Loricariidae, Siluriformes
Mastacembelidae
Mochokidae, Siluriformes
Monodactylidae, Perciformes
Mormyridae (Elephantfishes)
Mormyridae, Osteoglossiformes
Notopteridae (Featherbacks)
Notopteridae, Osteoglossiformes , Actinopterygii
Notopteridae, Osteoglossiformes
Osphronemidae, Perciforme, Actinopterygii
Osphronemidae, Perciforme, Macropodinae
Osteoglossidae
Perciformes, Scatophagidae
Poecilidae, Cyprinodontoidei, Atheriniformes
Poeciliidae
Poeciliidae, Cyprinodontiformes
Poeciliidae, Cypriniformes
Poeciliidae, Poeciliinae
Poeciliidae, Poeciliinae
Polypteridae, Polypteriformes
Rivulidae
Rivulidae, Cyprinodontiformes
Sternopygidae
Syngnathidae, Syngnathiformes
Telmatherinidae, Atheriniformes
Tetraodontidae
Toxotidae, Perches, Perciformes, Actinopterygii
ΕΠΙΛΟΓΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ :
ΑΠΟ
10
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
ΕΩΣ
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
32
33
ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥΣ
1m-2f (1α-2θ)
1m-3f (1α-3θ)
1m-4f (1α-3θ)
1m-4f (1α-4θ)
Alone (Μόνο)
Pair (Ζεύγος)
School (Koπάδι)
School 1m-3f (Κοπάδι 1α-3θ)
School 8m-16f (Κοπάδι 8α-16θ)
ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΩΝ ΛΙΤΡΩΝ :
ΑΠΟ
20
30
40
50
60
70
80
90
100
120
130
140
150
160
200
1200
ΕΩΣ
20
30
40
50
60
70
80
90
100
120
130
140
150
160
200
1200